Fiat Professional uvádza nové Dobló

Nové Dobló od Fiatu sa novým až tak nazvať nedá. Je to facelift, inovácia, či modernizácia. Malý dodávkový automobil sa ukázal v Hanoveri.

Inovované Dobló prichádza ako produkt divízie Fiat Professional. Dostalo komplet novú prednú časť, ktorá ťaží z novej masky, reflektorov a nárazníku. Vyzerá to tak, že to je až nový model, ale každý ďalší pohľad pod iným uhlom uisťuje, že to je len facelift.

Vnútro verzií s ľavostranným riadením, čiže tých predávaných aj u nás, získa nový tvar prístrojovej dosky. Tá sa zmení najmä kvôli potenciálu použitia troch sedadiel vedľa seba.

Ako pohonné jednotky budú figurovať tie isté agregáty ako predtým, takže treba čakať 1,3 MultiJet II s 66 kW (90 k) a 1,6 MultiJet II s výkonom 77 kW (105 k). Výrobca tvrdí, že reakcie na plyn sa u oboch zlepšili až o 40 percent.

Pri oboch však bude dostupná modifikácia EcoJet. S použitím Start-stop systému, pneumatík s nižším valivým odporom, inteligentného alternátora a aerodynamického balíku sa môže pýšiť kombinovanou spotrebou 4,4 litra nafty na sto kilometrov.