Nový Renault Espace už nie je celkom MPV

V septembri minulý rok Renault ukázal koncept Initiale Paris. Vtedy sa šepkalo, že by mohol naznačovať ako bude vyzerať nový Espace. A ako to dopadlo? No, veľmi dobre. Vyzerá skoro rovnako.

Ale samozrejme mu pribudlo normálne spätné zrkadlá. A otváranie dverí už nie je ako na Rolls-Royce Phantom, ale normálne, ako býva na väčšine áut. Piata generácia Espace bude dostupná s piatimi aj siedmimi miestami. Predpokladá sa, že predné aj zadné svetlá budú využívať technológiu LED.

Avšak problém začína pri zaradení do triedy. Najviac nám pripomína koncepciou Koleos, ale nie ten, ktorý vznikol ako premenovanie kórejského Samsungu, ale ten koncept. Je to crossover. Je to vlajková loď. Ale už to nie je jednoducho MPV. Odkaz pôvodného Espace už nie je tak aktuálny a svet je niekde inde. Takže veľa miesta áno, krabicové tvary nie. My tlieskame odvahe dostať koncept len s malými zmenami do sériovej produkcie.

A čo bude pod kapotou? No, predpoklad je, že platforma CFM1 prinesie prepĺňané štvorvalce. Takže predpokladáme 1,6 TCe, ale najmä 1,6 dCi BiTurbo.

Dúfame, že presklená strecha s mapou Paríža použitá na koncepte bude v príplatkovej výbave.