Shelby GT350 a 350R s novým balíkom Heritage Edition

Ford Shelby GT350 a GT350R dostanú balík Heritage Edition. Tie sú darčekom k 55. výročiu tejto legendárnej americkej značky, založenej Carollom Shelbym. 

Zvonku je to jasná pocta modelu GT350 z roku 1965. Biely lak a modré pruhy. Názvy samotných farieb sú Wimbledon White a Guardsman Blue. Samozrejme nechýbajú znaky Shelby vpredu ani vzadu. Super je čierne krídlo, ani malé ale ani prehnane veľké. Agresívny look dotvárajú čierne prahy a disky kolies s masívnymi červenými brzdičmi. Taktiež predný nárazník dostal čierny lip. Exteriér je síce biely, vnútri ale vládne čierna temnota, ktorú prebíja iba červené prešívanie. Nie sú to žiadne ultra drastické zmeny podľa ktorých by aj laik ihneď spoznal na ulici túto edíciu, ale niekedy je to lepšie ako brutálny mix a prekombinovanosť všetkého čo prišlo pod ruku.

Samotný balík Heritage Edition sa už u amerických dílerov dá objednať za veľmi priaznivých 1 965$, čo vôbec nie je veľa. Jeho produkcia ale začne až o pár týždnov, teda v roku 2020. Počet vyrobených kusov však bude limitovaný. Dodajme, že samotný Shelby GT350 začína na sume 60 440$. Za brutálnejšie GT350R si treba priplatiť. Stojí ale tiež pomerne rozumných 73 435$.