Porsche predstavilo nový Macan GTS

Pre rok 2020 si Porsche pripravilo model Macan GTS, ktorý je zlatou strednou cestou medzi základnou verziou S a najsilnejším Turbom. 

Poháňat ho bude 2.9 litrový benzínový šesťvalec s veľmi slušnými 280kW/375 koňmi. Na kompaktné SUV viac než dosť. Celkovo je tento výkon o 15 koní vyšší ako v prípade predchodcu. Dvojspojková prevodovka tak na všetky štyri kolesá posiela takmer štyri stovky koní a 519Nm krútiaceho momentu. Maximálka je limitovaná na 260 km/h a zrýchlenie na stovku trvá 4,7 sekundy. Zvonka je verzia GTS rozpoznateľná podľa čiernych doplnkov, ktorými sú 20″ disky RS Spyder, predná maska, bočné lišty či difúzor alebo zadné svetlá.  Brzdy sú v základe oceľové, za príplatok je ale možné mať aj keramické alebo karbónové. Vnútri je hojne použitá alcantara v kombinácii s hladkou čiernou kožou, nechýba červené prešívanie či pozadie otáčkomera. Sedadlá sa dajú nastaviť až v ôsmych smeroch a audio dodala firma Bose.

Dostupnosť je odhadovaná na leto 2020, kedy by sa mali k dílerom dostať prvé kusy. Cena zatiaľ úplne presne stanovená nie je ale mala by začínať približne na 64 000 EUR, čo za SUV s takýmito parametrami a renomé neznie vôbec zle.