Šesťdverový Mini Clubman prešiel modernizáciou

Mini Clubman, to so šiestimi dverami, ktoré už vôbec nie je tak mini ako by názov naznačoval je na trhu už vo svojej druhej generácii. Ale aj tá prichádza do polčasu pôsobenia na trhu. To znamená aj facelift. Lenže práve na tomto aute toho nie je veľa na inovovanie.

Úpravy sa preto obmedzili skoro výlučne na vizuálne prvky, ale ani tých nie je veľa. Nová predná maska je potiahnutá výrazne nižšie. V slabších modeloch má vodorovné rebrovanie, Cooper S a SD budú mať výplň so zmeneným motívom.

Iná maska chladiča, s jemnejším chrómovým lemom, si vyžiadala aj zmenu priestoru na hmlové svetlá. Inak, Clubman bude mať v základnej výbave naďalej halogénové svetlomety, LEDky sú za príplatok. Dokážu sami zapínať diaľkové svetlá a hmlovky prisvecujú do zákrut.

Vnútri nebolo treba meniť nič, jemný update prinesie maximálne niektorá časť informačno-zábavného systému. Trochu sa zmenil podvozok, ktorý je o centimeter bližšie k zemi. Motory ostávajú aj pre novú verziu rovnaké, čo znamená benzínové spektrum od 75 kW (102 k) po 141 kW (192 k) a naftové od 1,5-litrového motora s výkonom 85 kW (115 k) až po dvojliter s 140 kW (190 k). Najvýkonnejšie verzie môžu mať aj pohon všetkých kolies ALL4, ostatné si musia vystačiť s hrabaním prednými kolesami. Pre väčšinu verzií bude štandardom manuálna prevodovka so šiestimi stupňami, osemstupňový automat bude v príplatkovej sekcii cenníka.