Mercedes GLS bude mať aj režim pre autoumyváreň

Mercedes GLS bol v odchádzajúcej generácii  vlastne len modelom GL so zmeneným názvom, aby sedel do nového názvoslovia. Ale teraz vlastne prichádza jeho druhá generácia, nie tretia, keďže model mal predtým iný názov. Stačí o tomto, nový model vyzerá fakt výborne.

Dizajnéri sa ani neunúvali maskovať veľkosť auta. Je obrovské a musí to byť zrejmé na prvý pohľad. Veď je globálnym modelom a v USA treba aby auto vyzeralo veľké, aby sa nestratilo medzi pick-upmi. Je jasné, že veľa čŕt má spoločných s GLE, veď budú vznikať bok po boku.

Interiér je tiež podobný GLE, čo znamená aj systém MBUX. Ovládanie kolieskom, ako ho mal Command je teda fuč, nastupuje éra dotyku a hlasu. Nie každému to sadne, preto sú na volante dotykové plochy, ktorými sa dá ovládať tiež všetko, čo treba.

Vnútro ponúkne miesto až siedmim ľuďom. Ale nemusí to tak byť, viete sklopiť sedadlá a máte razom 2400 litrov batožinového priestoru. Alebo môžete siahnuť po kapitánskych sedadlách, čo znamená, že trojmiestna lavica uvoľní miesto dvom kreslám.

Zaujímavá novinka je režim autoumyváreň. Vtedy auto nastaví podvozok do najvyššej svetlej výšky kvôli tomu, aby sa ľahšie manévrovalo medzi koľajnice. Tiež sa sklopia zrkadlá a zavrú všetky okná, vrátane strešného. Vypne sa senzor dažďa, klimatizácia zapne vnútornú cirkuláciu, zapne sa 360-stupňová kamera a všetko sa vypne pri výjazde. Umývanie bude blbuvzdorné, ak predpokladáme, že užívateľ auta zvládne režim zapnúť.

GLS bude v ponuke s novými mild hybridmi. Bude ich mať GLS450, ktoré má bežne 270 kW (367 k) a 500 Nm. GLS580 bude mať zase 360 kW (489 k) a 700 Nm. K nim sa pripája elektromotor s výkonom 16 kW (22 k) a dopĺňa aj krútiaci moment 250 Nm.

Naftové verzie budú založené na trojlitrovom radovom šesťvalci. GLS350d bude disponovať výkonom 210 kW (286 k) a krútiacim momentom 600 Nm. GLS400d zase príde s 243 kW (330 k) a 700 Nm.