Séria Rolls-Royce smerujúca do Číny povyšuje eleganciu na novú úroveň

O tom, že automobilka Rolls-Royce má svoju sekciu Bespoke sme už niekoľkokrát písali. Písal som o tom aj ja v samostatných článkoch z prvých jázd s modelmi. Akurát teraz je tu novinka. Prichádza séria Spirit of Expression zahŕňajúca tri kusy, tri modely, tri samostatne identity spájané v jedno iba príslušnosťou k tejto špeciálnej sérii.

Prvým a najzaujímavejším modelom v tejto špeciálnej sérii, určenej pre čínsky trh, je Rolls-Royce Ghost s predĺženým rázvorom, ktorý sa bude volať Expresionism. Na to, aby ukázal, čo je v ňom, bude využívať špeciálny odtieň modrej farby, ktorý experti automobilky pomenovali Baraclay, podľa jedného z filipínskych ostrovov. Táto farba má pripomínať spojenie mora a oblohy jednou farbou pri prechode zo západu slnka do súmraku.

Ale odtieň samotný nie je tým, čo ma fascinuje najviac. Tým bodom sú pneumatiky s bielym pásom, ktoré majú pripomínať minulosť a biele boky vtedajších pneumatík. Prečo je to iba pás a nie celý bok? Celý bok by sa predsa na pneumatiku s nízkym profilom asi nevošiel. Veď priemer diskov je až 21 palcov.

Pri Ghoste ešte chvíľu ostaneme. Interiér má zaujímavé prevedenie s kombináciou čiernej farby doplnenej o limetkový odtieň. Žltozelené sú napríklad časti na dverách, v ktorých sú špecifické výšivky. Niekto vo fabrike sa príliš nudil a spočítal, že na štyroch dverách je 104 268 stehov.

Druhým z tejto série je najnovší model elektrického auta Rolls-Royce Spectre. Ten predvádza červenú farbu, ktorá má byť namiešaná podľa farby kvetu kvitnúceho v Južnej Amerike, Lantana. Tu už biela stena na kolesách nie je. Ale disky majú priemer 23 palcov a majú 7 lúčov.

Interiér tohto modelu zdobí niekoľko odtieňov fialovej a sivej. Naviac je tu ešte aj 960 optických vodičov pre strešný systém zobrazenia hviezdnej oblohy. Spectre nesie označenie Escapism.

Najmenej zaujímavým, z tohto tria, je Rolls-Royce Phantom s predĺženým rázvorom. Bude sa volať Magnetism a kombinuje do modra hodenú sivú farbu s názvom Cala Luna Sand s tmavšou modrou Kabira Blue na streche, ale aj kapote a kufri. Aj keď vozidlo vyzerá najviac nudné, má rovnaké disky ako Spectre a vnútri je až 43 000 stehov a 1000 svetelných vodičov na veľký kus stropu.

Keďže boli všetky tieto vozidlá objednané cez dílera Šanghaji, aj jasné, že budú putovať do Číny.