Šéf dizajnu Jaguaru musí jazdiť štýlovo

To, že Ian Callum je šéfdizajnér Jaguaru je známe. Aj to, že má na svedomí súčasnú tvár značky. Ale zamýšľal sa niekto nad tým, aké auto vlastne tento vizionár má? Okrem služobného asi aj nejaké ďalšie.

Ian sám predviedol svetu svoj vlastný Mark 2. Vytvoril ho Jaguar za asistencie Classic Motor Cars Limited a stavba trvala rok a pol. Nie je to však reštaurovanie v pravom zmysle slova, lebo niektoré diely boli vylepšené.

Zvonka pribudli nové nárazníky a reálne výduchy za kolesami, pripomínajúce žraloka. Jaaag stojí na vypletaných sedemnástkach, čo bude asi nočná mora na čistenie. Naviac Mark 2 sedí o 30 milimetrov bližšie k zemi. Zvonka úplná dokonalosť!

Vnútro tiež prešlo prerodom a zachovalo si exkluzivitu. Luxusná koža, strojovo vyrábané kovové prepínače a drevené obklady vyzerajú priam skvelo. A všetko podtrhujú detaily ako retro budíky, hodinky, ale naviac pribudol informačno-zábavný systém Clarion s výsuvným LCD panelom.

Pod prednou kapotou má Ian v Jaaagu 4,3-litrový osemvalec spojený s päťstupňovým manuálom. K nemu sa pridáva prepracovaný podvozok a výkonnejšie brzdy.

Áno, takto to má vyzerať! A odporúčame pozrieť si celé video.