Rýchlo na chatu: Octavia Combi RS

Cypodesign.sk spravil štúdiu toho, ako by mohla vyzerať chalupársko-pretekárska vysnívaná mašina. Škoda Octavia Combi RS bude spájať veľa rôznych kategórii áut. Bude to vlastne crossover. Bude spájať praktickú karosériu kombi s miestom pre piatich ľudí. A tí si môžu zobrať batožinu do objemu 610 litra.

Druhou kategóriou kam bude patriť je samozrejme tá, kam patrí aj Lamborghini Gallardo, Ferrari 458 Italia a tiež Aston Martin V8 Vantage S. Pre budúcich majiteľov bude jediným športovým autom, ktoré budú kedy chcieť. No a pod prednou kapotou by sa mohol objaviť dvojlitrový naftový TDI agregát s 135 kW (184 k). Samozrejme bude možnosť zvloliť aj benzínový motor, predpokladáme, že tiež s objemom dvoch litrov. Fajnšmekri sa tak dostanú k arzenálu približne 162 kW (220 k).

A do tretice bude aj off-roadom, ale to bude musieť byť splnená podmienka, že auto bude služobné. Ako sa hovorí, najlepší teréniak je služobná oktávka.

Teraz vážne, bude mať dvoch zásadných konkurentov. Čakáme na príchod kombiverzie Seatu Leon vo verzii Cupra a zase Ford Focus kombi ST netrpezlivo čaká, čo Octavia Combi RS predvedie na kľukatých cestách.

Najdôležitejším faktorom auta však bude, že zadná náprava bude tá luxusnejšia, viacprvková Multilink, keďže motory budú mať nad 110 kW (150 k).

Visualisation: Cypodesign.sk