Nový Jeep Cherokee: Nepodarený botox, alebo výborný tvar?

Nemohli ste si zvyknúť na prísne ostrý Jeep Cherokee, ktorý je v ponuke teraz? Nám pripadal veľmi odhodlane prejsť každým terénom a neotravovať hraním sa na mestský koráb. Ale to je asi jedno. Jeep ukázal nový Cherokee pre rok 2014. A bude asi najkontroverznejšie vyzerajúcim Jeepom všetkých dôb.

Je to akoby dizajnéri spravili hlinený model v mierke 1:6, na oslavu spravili party a strašne sa opili. No a v tom alkoholickom opojení niekto na prednú časť sadol. No a deadline bol kritický, hneď ráno, tak s veľkou opicou už model nezachraňovali a ukázali ho manažmentu taký aký bol, konkrétne prisadnutý. No a pokračovalo to asi tým, že ani títo páni neboli úplne čistí a povedali projektu áno.

Ešte stále je to možnosť, že Jeep vypustil kačicu a normálny model bude vyzerať lepšie, teda vlastne tradičnejšie. Celkové usporiadanie prednej časti veľmi pripomína to, s ktorým prišiel Citroën na koncepte Technospace, ako predobraze nového C4 Picasso.

O motoroch ani iných technických vymoženostiach zatiaľ automobilka nehovorí. Jediná správa, ktorá zaváňa parametrami nového auta je, že spotreba vraj klesne v niektorých prípadoch až o 45 percent. Asi Fiat dodal naftové 1,6 MultiJet…