Ruf SCR je skvostom v tele Porsche 964

Malosériový nemecký výrobca Ruf prichádza v týchto dňoch s modelom SCR, ktorý nesie kabát Porsche 964. Pod retro karosériou z karbónu, naviac vystuženou ochranným rámom, sa ale skrýva špičková technika.

Začnime tým, že auto váži iba 1250 kg a poháňa ho atmosférický šesťvalec s výkonom 375kW/503 koní a 470 Nm. A má šesťstupňový manuál! Maximálka je úctyhodných 320 km/h. Zvonku je to klasická 964 s agresívnejším lookom, LED svetlami a väčšími prívodmi vzduchu. Nechýba krídlo v štýle „kačacieho chvostu“. Za dvojitými päťlúčovými diskami obutými do pneumatík Michelin Pilot Sport sa skrývajú obrovské brzdové kotúče so žltými brzdičmi.

Interiér je krásne minimalistický, dominuje mu hnedá koža a kárované látkové poťahy. Prístroje sú analógové a štartuje sa kľúčom naľavo od volantu ako zo starej školy. Karbón je hojne použitý aj tu a to najmä v oblasti priestoru pre pedále a v okolí. Uznávame, že toto auto je skvostom. Citlivo kombinuje retro štýl a modernú výkonnú techniku. Môže teda ísť o jedno zo šoférsky najazujímavejších modelov na trhu. Jeho cenu ani dostupnosť zatiaľ Ruf nezverejnil.