Royce-Royce Droptail Arcadia pokračuje v ďalšom dejstve špeciálnej série

Rolls-Royce vytvára sériu Droptail už nejaký ten piatok a aktuálne ukázal ako vyzerá tretí kus zo série štyroch vozidiel. Každý jeden exemplár je totiž špeciálne upravený podľa najtajnejších prianí budúceho zákazníka. Veď sa má načo tešiť!

Vývoj auta samotného trval dva roky a hodinky na prístrojovej doske vyžiadali 5 mesiacov práce. Majú až 119 dielov a ručne maľované hodinové body, pri ktorých si technici museli zobrať lupu, aby vôbec vedeli čo robia. Logo Rolls-Royce je pritom vyrobené z opracovaného kusu nehrdzavejúcej ocele. A to sme stále len pri hodinkách.

Auto je lakované bielou farbou s vločkami hliníku a skla, čo má na slnku robiť šialené odlesky. Karbónové prvky sú ale nalakované striebornou farbou. Droptail Arcadia nepotrebuje kričať nič o športovosti. Droptail Arcadia je o luxuse a o tom svedčí aj drevo. Drevená je nielen zadná časť, ale veľa prvkov interiéru tiež.

Príprava dreva v aute trvala minimálne 8 000 hodín, podľa správ od automobilky. Všetko ostatné v interiéri sa nesie v podobných odtieňoch ako exteriér. To nie je prekvapenie, ale hovorí to o vkuse majiteľa. Toto auto má byť predsa oázou pokoja pri ceste z práce domov, alebo kamkoľvek inam. Veď Arcadia je z gréckej mytológie nebo na zemi.

Pri tak dlhom vývoji a toľkých špecialitách je asi zrejmé, že Droptail Arcadia nebude lacnou záležitosťou. A keď sa to nehovorí, ale majiteľ zo Singapuru zaplatil určite viac ako 20 miliónov €. Ďalším faktom, aj keď trochu zvláštnym je, že toto vozidlo bolo objednané s volantom na ľavej strane, aj keď v Singapure je bežný volant na pravej strane.

A aby boli informácie všetky, tak treba vedieť, že pod kapotou je motor s objemom 6,6 litra a usporiadaním V12. Má výkon až 442 kW (600 k) a spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Takto vyzerá luxus!