Reportáž: German Cars Meeting 2016

Posledný pekný víkend pred začiatkom Novembra a zimy sme dostali pozvánku na GermanCarsMeeting, ktorý sa konal už druhý krát v Orechovej Potôni na Slovakia Ringu.

Na ringu býva mnoho akcií, dá sa tam zažiť každý druh motošportu a využiť rôzne trate. GermanCarsMeeting spojil dohromady pohár v drifte, rôzne kategórie v šprinte a prehliadku áut so sprievodným programom ako carwash alebo najnižšie auto zrazu. Dorazili sme krátko pred obedom a snami aj ďalšie autá. Zastúpenie tam mali aj samotní predajcovia značiek Mercedes-Benz a BMW. Ak by ste sa poriadne prešli po celej ploche našli by ste skoro všetky športové modely s označením M a hlavne M4 ktorých tam bolo na naše pomery naozaj veľa. Ak ste tam boli, určite si pamätáte dve žlté AMG GT s úpravami Brabus ku ktorým sa pridali aj čierno-čierne G a S class. Vedeli by sme sa však uskromniť aj s G500, ktoré sme mali v rukách nedávno. Hodnotiť tuningovú scénu na Slovensku radšej nejdeme, „koberec“ na kapote má určite svoje výhody, disky z novej Audi na starom Golfe a nič viac tak isto, ale my asi nemáme na toto správny vkus. Drift sme si pozreli z miesta štartu, kde to bola naozaj zábava, no škoda že sa nám nepodarilo dostať na dobré miesto, na fotenie.

Na záver musíme spomenúť jedno auto s ktorým by sme stretnutie naozaj nečakali. Bolo to Porsche 918 Spyder, do ktorého nás pustili nahliadnuť a skoro ráno boli na okruhu dokonca dve. Fotky z akcie si môžete pozrieť v galérií a my sa už tešíme na ďalší rok a sme zvedaví čo nové organizátori pripravia.