Reportáž: Audi Quattro Days 2014

U dílerov Audi v súčasnosti prebieha akcia s názvom Audi Quattro Days. Je to možnosť vyskúšať na vlastnej koži aktuálne modely s pohonom všetkých kolies. Najväčším lákadlom je bez akýchkoľvek pochybností model RS7 a S3 Sedan.

Lenže nie je všetko a vždy ružové. Pri našej návšteve sme mali s oboma problém. Výkonnejší model už si import stiahol späť do Bratislavy a malý sedan zase nezdolal niektoré technické problémy. Takže boli na výber bežnejšie modely. Rodinu s Q reprezentovali v Trenčíne v posledný deň akcie všetky verzie. No a tie dopĺňalo A4 kombi v efektnej červenej farbe so športovým vzhľadom. Trochu bokom, ale nie zabudnuté stálo A3 Sportback s pohonom na plyn.

Vyberanie z ponuky skončilo pri dvoch kusoch. Akciu sme navštívili v Trenčíne.

Audi Q7 3,0 TDI (V12 look)

Najstarší model od Audi na trhu má stále čím zaujať. Ak si zákazník nakonfiguruje vzduchový podvozok, tak má vybavené. Auto sa prispôsobí podľa požiadaviek. V prípade dynamického režimu naozaj sedí na takého mastodonta nadpriemerne a zase v najvyššom nastavení získa určité schopnosti mimo cestu.

Jediné, čím sme nie si istí je práve to, čo konkrétny kus odlišovalo od ostatných. Práve balík doplnkov pripomínajúci verziu V12 dokáže spraviť nežiadaný priestor v peňaženke. Ale na druhú stranu dokáže auto odlíšiť od ostatných, štandardnejších verzii.

Audi A3 Sportback g-tron

Druhým vyskúšaným autom bola novinka na plyn. Poháňa ho motor 1,4 TSI. Len je prispôsobený na dve palivá. Jediné, podľa čoho sa to dá zvonka identifikovať je nápis na kufri. A vnútri prezrádza agregát zdvojená stupnica hladiny paliva. Jedna na benzín a druhá na plyn.

V bežnej prevádzka výkon motora stačí a auto jazdí len o niečo drahšie ako je hodnota stanovená na sto kilometrov v Nissane Leaf. Len doplnenie nádrže netrvá niekoľko hodín, ale natankovanie plynu je hotové za pár minút.

Partner reportáže: Araver Trenčín