Renault Taliant: Nehovorte mi Thalia, neprídem k vám!

Dacia Logan má novú verziu. Ako minulá generácia poskytla všetko know-how modely Symbol, nová bude prezlečená na niektorých trhoch za Renault Taliant. Ale pozrime sa na genézu predchádzajúceho modelu. Spočiatku model Symbol bol naozaj len Thaliou s iným názvom, teda prvé dve generácie. Tretia už prešla na techinku Dacie.

S novým modelom aj Taliant prichádza s novou technikou a novými technológiami. Už žiadna stará platforma, toto je Clio piatej generácie, aspoň základ. V preklade za tým môžeme vidieť aj omnoho masívnejšiu aktívnu a pasívnu bezpečnosť.

Predná časť dostala novú vizáž a vďaka maske chladiča a svetlám pripomína modely Megane Grand Coupé a Talisman. Vzadu je to veľmi podobná pesnička, svetlá sú naozaj znova podobné ako na ďalších dvoch modeloch automobilky. Taliant tak vyzerá ako integrálna súčasť ponuky a oproti predchodcovi je to zmena naozaj extrémna.

Interiér sa od Loganu veľmi odlišovať nebude. Teda, zmenia sa znaky, ale to bude asi všetko. Ostatné prvky sú v Logane už naozaj vychytané. Nechajme sa teda prekvapiť. Určite ostane v ponuke lepšie vybavených verzií nový dotykový displej a pre menej vybavené zase možnosť použiť telefón ako displej rádia.

Pohonné jednotky budú podobné ako v Logane. To znamená, že nebude dostupný naftový motor.  Litrový trojvalec bude v ponuke ako atmosférická verzia, ale aj s turbom. A tiež sa objaví aj verzia s LPG, či automatom CVT.

Treba uznať, že Taliant vyzerá fakt dobre, ale u nás na trhu nebude. Pre náš trh je vyhradený Logan. A aj ten vyzerá super. Taliant bude Renault vyrábať po boku Clia piatej generácie a Megane Grand Coupé v tureckej Burse.