Renault predstavuje omladený Koleos

Veľké SUV od Renaultu nazývané Koleos patrí medzi tie najmladšie modely značky. Napriek tomu sa ale už od budúceho mesiaca začne predávať jeho faceliftovaná verzia. Nesie sa v znamení mierne zmeneného dizajnu ale aj nových motorov.

Badateľnou zmenou karosérie je elegantnejšia predná maska. Tvar svetlometov sa zachoval, celkovo je ale vpredu viac chrómu a nárazník je výrazne predelený chrómovou lištou. Taktiež jeho spodná časť je strieborná. Úplne nový je dizajn 19″ a 18″ diskov kolies. Zadný nárazník je taktiež po facelifte doplnený o strieborný odtieň.

V interiéri sú zmeny už menej badateľné. Sedadlá by údajne mali byť pohodlnejšie a to vďaka príplatkovému masážnemu systému či ventilácii. Čo sa týka technológií, môžeme počítať napríklad s adaptívym tempomatom, systémom varovania pri únave, čítaním značiek či udržiavaním v pruhoch. Takže nič úplne prevratné. Asi najväčšie zmeny sa ale udiali pod kapotou, keďže Koleos dostane dva nové motory. Oba sú naftové dCi, slabší 1.8 liter začína na slušných 110kW/150 koňoch a ten silnejší má objem 2.0 litra a 140 kW/190 koní. To už znie ako veľmi dôstojný pohon aj pre veľké SUV. Naviac, dvojliter je štandardne spojený s automatom X-Tronic a pohonom všetkých štyroch kolies. Zmeny síce nie sú radikálne, ich úlohou je ale skôr zlepšiť a zmodernizovať to, čo už teraz funguje dobre.