Na západe v Nemecku nič nové

Cez víkend sa v okolí najstaršieho nemeckého mesta Trier odohralo už tradičné podujatie svetového šampionátu v rally.

Najväčším favoritom na výhru bol pred súťažou považovaný Sebastien Loeb, ako je tomu koniec koncov na úplne každom podujatí už pekných pár rokov. A ten samozrejme všetky očakávania splnil úplne do bodky a vyhral systémom štart-cieľ s náskokom dvoch minút. V sobotu síce aj jeho trochu potrápilo nevyspytateľné počasie, ktoré je pre tento región typické. Do voľby pneumatík sa mu však podarilo trafiť výborne, a tak si posádka Loeb-Elena pripísala na svoje konto už 74. víťazstvo v rally zaradenej do MS.

Druhé miesto, a zároveň najlepši výsledok v kariére na nemeckej rally, si odviezla posádka Latvala – Anttila. Druhá Fiesta WRC, pilotovaná Petterom Solbergom sa do cieľa nedostala. Táté, dnes už legendárna, postava sveta rally mala pritom súťaž rozbehnutú veľmi dobre, avšak  bez zadného kolesa sa rally jazdiť nedá, a tak Solberg o vynikajúcu pozíciu na obávanej rýchlostnej skúške Panzerplatte prišiel. Tretia pozícia v cieli patrí Loebovym kolegom z Citroenu – Hirvonenovi s Lehtinenom.

Česť nórskej vlajky zachraňoval Mads Ostberg, ktorý je omnoho viac doma na šotoline a preto je jeho štvté miesto rozhodne skvelým výsledkom.

Po veľmi dlhej dobe sa začal ms v rally znova zúčastnovať Chris Atkinson, pilotujúci Mini Countryman WRC. Piate miesto znie rozhodne fajn, najmä keď zoberieme do úvahy tak dlhú pauzu. Strata deväť minút na prvého Loeba už však príliš oslnivo neznie.

Omnoho oslnivejšie však znie šiesta priečka Sebastiena Ogiera s Fabiou S2000, ktorý zasa raz ukázal, že v budúcej sezóne bude za volantom Pola WRC zrejme veľmi horúcim kandidátom na titul majstra sveta. Za Ogierom dokončila ďalšia Fabia S2000 s Andreasom Mikkelsenom za volantom.

Až za nimi, na poslednej bodovanej pozícii, priviezol do cieľa Citroen DS3 WRC olympijský strelec, Nasser Al Attyiah. Deviaty bol Dani Sordo s továrenským Mini WRC, ktorý však počas súťaže chyboval a poškodil koleso. Desiatku uzatvára Peugeot 207 S2000 posádky Arzeno – Jamoul.

Veľmi čierne, a to doslova, spomienky bude mať na tento ročník Martin Prokop, ktorému jeho Fiesta WRC zhorela do tla.