BMW pripravilo nemecké policajné vozidlá

BMW patrí neodmysliteľne k polícii v Nemecku od nepamäti. Teda najmä od dôb seriálu Kobra 11, kde práve modro-biela vrtuľa ukazovala zločincom, že tá správna strana zákona má navrch. Jasné, boli tam aj Mercedesy a Porsche, prípadne VW a Ople, ale bavoráky hrali prím. Veď trojku mal dlhý čas aj hlavný hrdina Simír.

Na nemeckom konferencii o policajnom príslušenstve General Police Equipment Exhibition & Conference (GPEC) v Lipsku ukáže BMW novinky v oblasti policajnej techniky a ochrany pasažierov. Menovite sa ukážu policajná trojka Touring, X3, 7 Series High Security a X5 Security, i3 Concept  a motorky R1200RT, G650GS, F800ST a K1600GT.

Trojka kombi a X3 budú mať pre uľahčenie používania sirény kontrolované cez vstavaný systém iDrive a samozrejmosťou budú aj LED blikače upozorňujúce ostatných účastníkov cestnej premávky. Koncept i3 ešte nebude finálnou verziou, ale ukáže, ako by mohla vyzerať alternatíva pre políciu do miest.

Pancierované 7 High Security a X5 Security patria medzi vozidlá na prepravu dôležitých osôb, preto si našli miesto v stánku výrobcu. Napríklad X5 má triedu VR4, čo znamená, že zvládne paľbu z .44 Magnum. Sedmička je dokonca VR7, v niektorých prípadoch až VR9 z desaťstupňovej škály.