Rakeťák v Londýne

Mini nezabudlo na dvoj koncept Mini Rocketman. Bol taký menší a vyzeral, akoby bol práve on ten nástupca pôvodného Mini. Hlavne teda rozmermi, ktoré boli omnoho menšie ako tie, ktorými sa pýši normálne Mini. Od predstavenia v Ženeve, v roku 2011 prešlo už veľa vody v riekach, ale teraz sa vracia.

Hovorcovia Mini vtedy oznámili, že to je iba dizajnové cvičenie a je to iba jeden kus. Iba koncept, nie prototyp. Autíčko o 304 milimetrov kratšie ako štandardné Mini sa dočkalo druhého kusu. Bol vytvorený ako pocta pri príležitosti Olympijských a Paralympijských hier v Londýne. Počas nich sa bude ukazovať aj na verejnosti.

Po šedom kuse z autosalónu bude Rocketman nalakovaný modrou metalízou v kombinácii s červenou a bielou. Ak vám to niečo pripomína, tak nie. Nie sú to farby slovenskej zástavy. Dizajnéri mali skôr v hlavách tú britskú.

Osemnásťpalcové kolesá dotvoria celkový dojem z auta. Detaily ako LED svetlá, sklená strecha so štruktúrou vlajky UK a predná maska vytvorená z opakovaného loga Mini budú už len pekným spestrením.

Mini, prečo nie? Kvôli stabilite krátkeho auta, kvôli ovládateľnosti? Ale prosím. Veď už aj väčšie katastrofy z tohto pohľadu jazdia po cestách. Dizajn auta je výborný na to, aby bol zabudnutý!