Radujme sa, BRZ bude aj vo verzii STI

Koncepcia Subaru BRZ nám je viac než sympatická. Ľahká, relatívne výkonná atmosférická zadokolka v kombinácií s poctivou manuálnou prevodovkou – čo viac si môže nadšený šofér priať?

No predsa ešte viac výkonu! A zdá sa, že toto prianie bude vypočuté, keďže Subaru po predstavení konceptu vraj už pracuje aj na sériovej verzii BRZ STI. Poháňať ju bude vyladený 2.0 litrový štvorvalec, ktorého výkon by sa mal pohybovať zhruba na hodnote 186kW/253 koní. Žiadne turbo, žiadna štvorkolka. Podľa slov predstaviteľov značky Subaru totiž nie je v motore dostatok priestoru pre turbo. Podobné obmedzenie sa týka aj pohonu všetkých štyroch kolies, podvozok je skrátka skonštruovaný tak, že takúto úpravu proste neumožňuje.

A aj keby to bolo technicky možné, nekonalo by sa v prípade BRZ STI ani jedno, ani druhé. Marketingový manažér Subaru, Atoshi Atake, tvrdí, že prepĺňanie a pohon všetkych štyroch kolies sú doménou modelu WRX STI a BRZ STI bude zamerané iným smerom. A to je len dobre!

Máme však tušenie, že aj bez turba bude s týmto novým Subaru veľká zábava a pohon zadných kolies jej na intenzite len a len dopomôže.