psssST! Už prichádza.

Je to malé, jedovaté a klope to na dvere? Čo je to? Nie, nie je to žiadne zvieratko. Určite ste to však rýchlo odhalili vďaka tým dvom písmenám. A nie je to ani Focus. Je to nová Fiesta ST. A naživo ju môžete vidieť spolu s väčšou Kugou od 5. marca na autosalóne v Ženeve.

Malá Fiesta ST je veľká parádnica. Atraktívny, aerodynamický body kit a hlavne obrovská predná maska a zadné krídlo. I dvojitá koncovka v zadnom nárazníku niečo naznačuje. Skrátka už svojím dizajnom  dáva najavo aká je rýchla, veď 4-valec EcoBoost s obsahom 1.6 litra dáva slušných 132 kW a 240 Nm krútiaceho momentu. Na takéto autíčko pekná porcia. Ak to niekomu bude stále málo, veríme že opäť pomocou rôznych úprav získa koníky navyše. Rovnako odvetrané kotúče, ukrýté za 17“ diskami prídu pri brzdení vhod, veď maximálna rýchlosť 220 km/h je ďaleko za povolenými limitami. Položená nízko nad zemou bude čakať na povely od vašej pravej nohy. Pripravená prudko akcelerovať, skracovať rovinky,  vyrovnávať zákruty či brzdiť.

Na to, čo sa ukrýva za tmavými sklami 3- alebo 5-dverovej karosérie si ešte chvíľu počkáme. Môžeme však rátať s upraveným interiérom, kde majú svoje miesto športové sedadlá a prvky jasne znázorňujúce, že nesedíte v úplne bežnej Fieste.