Volkswagen Up! na štyri spôsoby

Klasické intro, na ženevskom autosalóne… Aj Volkswagen sa chystá a chce tam prezentovať aj svoj mikromodel Up! Jeho všestrannosť bude ukazovať na štyroch derivátoch od pôvodných dvoch modelov (3 a 5 dverový).

Winter Up!

Zimný styling auta prezentuje, že sa v ňom, prípadne na ňom dajú odviezť všelijaké batožiny, ktoré nemajú zrovna kufrový tvar. Je podľa pomenovania biely a na strechu mu nasadili nosič až na 4 snowboardy. Názov doplnkovej modrej farby, Malibu Blue príliš s nízkymi teplotami nekorešponduje.

Swiss up!

Autosalón je vo Švajčiarsku. Aj na toto fičúri vo Fau-Vé mysleli a jeden z krpcov nesie názov krajiny. Päťdverová kreácia využíva farby na vlajke Švajčiarska. Tornado červená a Porcelain biela sa nesú celým exteriérom. Interiér je v znamení kože s bielou farbou. Keďže ide naozaj o prispôsobenie krajine, tak sú na rôznych miestach odkladacie priestory na nožíky Victorinox. A syry sa pchajú kam? Na to asi myslitelia zabudli 😀

X up!

Koncept s Xkom v názve možno považovať za taký malý Cross, alebo Alltrack, ako sa tomu hovorí po novom. Čierne plasty, vzhľad prinajmenšom SUV a oranžová farba. Na strešnom boxe našli svoje miesto aj pátracie svetlá, teda vlastne doplnkové.

Cargo up!

Pizzérie, radujte sa. VW up! cargo je vraj určený hlavne vám. Taká malá dodávka a vraj zoberie skoro 1400 litrov všeličoho. Ak sa vám to nezdá, keď základný up! so sklopenými sedadlami má iba 951 litrov, tak odpoveď je jednoduchá. Je to monopost. Iba jedno sedadlo. Toto by sa malo volať Forever Alone up!

Snaha sa cení, ale kde som nechal kľúče od Twinga RS?