Pretekársky špeciál z Renaultu Clio RS

Pre modelový rok 2014 pripravuje Renault jednu pikošku. Clio Cup bude okruhové náradie pre seriál pretekov, ktorý bude mať tiež taký názov.

Základ pre okruhový špeciál bol jasný už od začiatku. Je postavený na Cliu RS novej generácie. To však znamená aj päticu dverí. Zadné asi nebudú mať zámky a budú zavreté stále. Mierna zmena je viditeľná na prednej časti s upraveným nárazníkom, do očí bije aj strešný nasávač vzduchu.

Funkčné je aj zadné krídlo vytvárajúce prítlak 40 kilogramov na zadnú nápravu pri 200 kilometroch za hodinu. No a pomyselnou čerešničkou na torte vonkajšieho vzhľadu sú sedemnásťpalcové disky Speedline Corsa.

Motor má základ znova v RS, len je z 147 kW (200 k) potiahnutý na 161 kW (220 k) a krútiaci moment sa dostal na 270 Nm. Radenie rýchlostí zabezpečuje sekvenčná šesťstupňová prevodovka. Na prednej poháňanej náprave je naviac LSD – samosvorný diferenciál.

AP Racing brzdy, ZF-Sachs podvozok a telemetria s displejom v aute len športový celok korunujú. V septembri 2013 sa začne auto predávať za 37 800 eur. Trochu veľa, ale za auto kompletne pripravené na okruhovú sezónu to je výborná ponuka!