Praktická alternatíva nového Renaultu Clio nestratila šarm

Renault Clio kombi postavený na základoch tretej generácie úspešného modelu sa pomaly vytráca z ponuky a nahradí ho verzia s označením IV. Renault Clio Grandtour novej generácie sa jedným nápadom najviac podobá Alfe Romeo 156 SW.

Ak si myslíte, že hovoríme o dynamickom vzhľade a schovanej kľučke, hádate správne. Auto zboku vyzerá celistvo, aj kvôli tomu, že presklená plocha pôsobí ako jeden kus. Aj keď sa zdá, že je auto poriadne dlhé, má iba 4 267 milimetrov. Zadný previs podrástol o 204 milimetrov oproti malému hatchbacku.

Personalizácia a motory budú rovnaké ako pri hatchi. Ale v kufri sa chová v normálnom, päťmiestnom usporiadaní až 443 litrov. Z toho 85 litrov pod vyberateľným dnom kufra. Ak je treba, po sklopení zadných sedadiel delených v pomere 60:40 vznikne jaskyňa s objemom 1380 litrov. A pritom nakladacia hrana je na príjemných 640 milimetroch.

S karosériou kombi prichádza ruka v ruke viac miesta na hlavu pre zadných pasažierov. Ich benefit je 15 milimetrov, pretože strecha sa jemnejšie zvažuje.

A áno, aj kombi bude disponovať v niektorých verziách systémom R-Sound púšťajúcim zvuky iných áut do reproduktorov. Takže nové Clio Grandtour s naftovým 1,5 dCi môže vnútri znieť ako Nissan GT-R. Najzávažnejším faktorom pri rozhodovaní bude asi aj tak vzhľad. Nové Clio Grandtour jednoducho vyzerá vynikajúco. O to viac, keď ho porovnáme s najväčším konkurentom, Škodou Fabia Combi.

Len tajne dúfame, že bude aj ostrá verzia s názvom Renault Clio RS Grandtour, prípadne s modrým balíkom Gordini.