Pondelková naháňačka – Auto je nepriestrelné, keď vnútri sedí…

Dnešná naháňačka je zo staršieho filmu. Konkrétne z roku 1986. Natočil ho Menahem Golan. Scenár vypravoval režisér spoločne s Jamesom Brunerom. A volá sa Delta Force.

Dej je celkom jednoduchý. Boeing 707 unesú z trasy Atény-Rím-New York libanonskí teroristi. Chcú, aby ich pilot vzal do Bejrútu. Čo však netušia, je fakt, že na elimináciu všetkých teroristov a zachránene rukojemníkov bol najatý major McCoy a plukovník Alexander. Alexandra hrá Lee Marvin. To by už stačilo ako záruka silných scén. Ale dôležitejší je McCoy.

McCoya hrá ten, s ktorého podobizňou pyžamo nosí sám Superman. Ten, podľa ktorého možno bude pomenovaný cyklomost z Devínskej do Rakúska. Ten, ktorý postavil dom, v ktorom sa narodil. Ten, ktorý rýchlejšie sedí ako ktokoľvek beží. Hrá ho legendárny Chuck Norris.

Naháňačka sa odohráva v Libanone a okrem Mighty Chucka v nej hrá Volkswagen Transporter (T2) a zopár Jeepov. Plus ešte pickup na báze Peugeotu 504. To, že Transporter je čiastočne nepriestrelný a nezničiteľný je jasné už len z toho, kto v ňom ide.