Melkus RS2000 Black Edition – Čierny ako jeho duša

Napriek tomu, že značka Melkus nie je v našich končinách príliš známa, pre fajnšmekrov nie je žiadnym novým objavom. Táto exkluzívna malosériová automobilka z nemeckých Drážďan má už zrhuba 60 ročnú históriu a za jej vznik môže úspešná pretekárska rodina Melkusovcov.

Najnovším modelom značky Melkus bude športiak označovaný ako RS2000 Black Edition. Už podľa názvu je zrejmé, že prím bude hrať čierna farba. Karoséria je nalakovaná do špeciálneho „piano“ laku, ktorý je na ňu nanesený až v šiestich vrstvách! Mimochodom, karoséria samotná nie je vyrobená z o nič menej exkluzívneho materiálu, akým je karbón.

Dominatnou farbou interiéru je, ako inak, čiernočierna čerň. Kožené sedačky, alcantarou potiahnutý strop, karbónové dekory, to všetko je čierne.

Drsný vzhľad bez poriadneho motora by však zaváňal trápnym pózerstvom, a preto sa pod karbónovou kapotou Melkusu udomácnil 2,0 litrový, turbom prepĺňaný štvorvalec, ktorý dosahuje, slušnú zábavu sľubujúci, výkon 239kW/321 koní. Keď zoberieme do úvahy hmotnosť, ktorá nedosahuje ani jednu tonu, jedná sa o viac než dostatočnú dávku sily. Puristov určite poteší aj poctivá manuálna prevodovka so šiestimi stupňami. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 4,5 sekundy a maximálku predstavuje hodnota 270 km/h.

Každá sranda a exkluzivita však niečo stojí, v prípade Melkusu RS2000 Black Edition sa jedná o, nie zrovna ľudovú, čiastku 149 900 Euro.