Pohon na všetky štyry kolesá aj v BMW M235i

Jednotka od BMW stratila pôvodnú verziu kupé. Tá trochu narástla a je z nej dvojka. To by ani tak nevadilo. Hlavne, že si hatchback nechal svoju vrcholnú verziu. M135i je fantastický zážitok, ale možno ešte využiteľnejší s pohonom všetkých kolies xDrive.

Rovnaký systém teraz BMW ponúkne aj pri kupé, ktoré nesie označenie M235i. Len máme taký pocit, že to ani netreba. Ako zadokolka funguje vynikajúco, na čo sme prišli pri samotnej jazde. Pocity si prečítajte v reportáži.

Určite sa nájde dostatok zákazníkov, ktorých bude zadokolka desiť a siahnu na istotu s pohonom štyroch kolies xDrive. Obe verzie budú mať spoločný motor s troma litrami a dvoma turbami dosahujúci 240 kW (326 k) a 450 Nm.

Teraz však prichádza mágia. Štvorkolka s osemstupňovým automatom Steptronic dá stovku za 4,6 sekundy. Zadokolke s rovnakou prevodovkou to trvá 4,8 sekundy a so šesťstupňovým manuálom až 5 sekúnd. Že ktoré by sme si vybrali my? No zadokolku s manuálom predsa!

Základ so zadokolkou stojí na Slovensku 44 700 eur. Pri jednotke je príplatok za automat a štvorkolku 4 300 eur. To by znamenalo, že M235i xDrive by mohlo stáť 49 000 eur.