Audi sa k laserovým svetlám dostalo skôr

BMW robí okolo nových laserových svetlometov celkom slušný rozruch. Stále o nich hovorí, ale Audi sa presunulo k činom. Ponúkne ich ako štandardné svietenie pri R8 LMX.

Štvorkrúžková automobilka sa prezentuje ako prvá, ktorá ponúkne sériové laserové reflektory. R8 LMX má laser v hlavných svetlách, emitujúci svetlo s teplotou 5500 Klevinov, čiže biele svetlo. Laserový systém sa zopne pri 60 km/h a vraj zlepšuje viditeľnosť a bezpečnosť. Na pomoc prichádza aj kamerový systém, ktorý zisťuje prítomnosť iných áut a upravuje dosah.

LMX bude lakované modrou farbou Ara, ktorú doplní karbónový povrch niektorých detailov. Okrem nich určite do očí padne aj pevný zadný spojler, odlišujúci laserovú sériu od bežných R8.

Pod zadnou kapotou sa skryje silnejší motor 5,2 V10 s 419 kW (570 k) a 540 Nm. Sedemstupňová automatická prevodovka S-tronic a pohon quattro sú zárukou stovky za 3,9 sekundy a maximálky 320 km/h.

V Nemecku bude cena R8 LMX 210 000 eur. Výroba bude obmedzená na 99 kusov, ktoré začnú k zákazníkom prichádzať už toto leto.