Podoba nového Astonu konečne odhalená (update galérie)

A je to tu! To, na čo fanúšikovia britskej legendy menom Aston Martin čakali viac než rok, sa konečne stalo skutočnosťou.

Reč je o oficiálnom potvrdení produkcie nasledovníka modelu DBS, ktorý ponesie názov AM 310 Vanquish. Nezostalo však len pri slovách, na verejnosť sa dostali aj fotografie, ktoré vyobrazujú túto novinku v podobe, v akej sa dostane do sériovej výroby. To, že bude vyzerať úžasne, sa od Astonu už tak nejak samozrejme očakávalo.

Dizajn karosérie, v značnej miere vyrobenej z karbónu, je očividne inšpirovaný superšportom One-77, čo však vôbec nie je na škodu veci. Mimochodom, vďaka použitiu tohto moderného materiálu sa jej tuhosť oproti DBS zvýšila až o 25%.

Poriadne auto si zaslúži poriadny motor a v duchu hesla „objem ničím nenahradíš“ bude ako pohonné ústrojenstvo AM 310 slúžiť 6.0 litrový dvanásťvalec s výkonom 573 koní/421kw a krútiakom mocných 620 Nm. Na manuál zabudnite, svoje pôsobisko si tu našla 6 stupňová automatická prevodovka Touchtronic 2.

AM 310 Vanquish bude k dispozícii buď ako dvojmiestne alebo štvormiestne kupé a vedzte, že cena tohto skvostu bude začínať na sume 189 995 libier. V Európe a na britských ostrovoch sa prvé kusy očakávajú koncom tohto roka.