Peugeot 208 vyráža na vandrovku ako 2008

Už v marci sa predstaví naživo novinka od Peugeotu. Číslo 2008 ho radí medzi väčšie autá. A tiež ku konkurentom kontroverzného Nissanu Juke. Je považovaný za akýsi urban crossover.

Už podľa číselného názvu 2008 je jasné, že ako základ bol použitý malý automobil 208, vyrábaný v Trnave. So svojou dĺžkou 4160 milimetrov je 2008 o 25 milimetrov dlhší ako Juke. Aj dizajn sa ponáša na základný model, ale aj tak vidno rozdiel najmä na predných a zadných svetlách.

Tradičný crossoverový recept sa odrazil aj na tomto aute. Rovnaká pesnička znamená oplastovanie celej karosérie a neveľký nárast svetlej výšky. Auto stojí na 17 palcových diskoch a ako sa dá predpokladať, bude v ponuke iba s predným pohonom.

Výrobca udáva, že jazde v teréne má pomôcť Grip Control, čo je špeciálne nastavený protipreklzový systém. Rovnako ako to je v 3008. A motory budú pochádzať z obyčajnej 208. Pod kapotou bude aj nový trojvalec s objemom 1,2 litra a prepĺňaním. Ostatné detaily a obrázky z vnútra budú v marci v Ženeve. Len dúfame, že bude mať plnohodnotný volant a normálne umiestnenie prístrojov, ale toho sa asi nedočkáme. Interiér bude skôr ako v normálnej 208.