Pekná malá Honda Gear by si zaslúžila verziu Type-R

Zabudnite na Jazz, ten je síce fajn, ale ako malé auto konkuruje príliš silným oponentom, Oplu Meriva a Fordu B-Max. A je vo väčšine prípadov voľbou ľudí vyššieho veku. Ale to, čo predstavila Honda v Montreale naplno predvádza význam anglického slovíčka „cute“.

Koncept Gear je úplne jednoduchý a zaráža nás, že také auto už dávno nie je v produkcii. Výraznými prvkami je spojenie prednej masky so svetlami a tiež zadných svetiel. Popri tom sa zviezli schované kľučky, difúzor v zadnom nárazníku a niečo, čo vyzerá ako centrálne umiestnená štvorkoncovka výfuku.

Ešte nie je známe, či koncept automobilka dotiahne do konca, ale my by sme ho brali. A najmä ak by spravili verziu Type-R s výkonom okolo 200 koní, čo je 147 kW. To by Gear postavilo do pozície priameho konkurenta Fiesty ST a Clia RS. Ale veľkosťou by ostal tam kde Ka a Twingo.

Pohonnú jednotku však Honda ani len nespomenula, ale Dave Marek, riaditeľ dizajnu vo výskumno-vývojovom centre Hondy v Amerike povedal: „Zábavné, kustomizovateľné, pripojiteľné a dostupné. Gear je všetko, čo mladí zákazníci v mestách potrebujú.“