Poliaci zachraňujú Defender

Možno najkultovejší offroad všetkých čias, Land Rover Defender, sa nevyrába už tri roky. Lenže poľská firma Land Serwis sa rozhodla s týmto nemilým faktom vysporiadať po svojom a vo veľkom štýle. Zachraňujú, rekonštruujú a nanovo skladajú Defendery z originálnych aj nových dielov.

Zákazníkom nechávajú voľnú ruku a v konečnom dôsledku je na nich, či sa rozhodnú pre auto z pôvodných a repasovaných dielov alebo uprednostnia novo vyrobené. Vo výsledku je ale vždy auto takmer identické s originálom, filozofia Land Serwisu je totiž zameraná na čo najbližšie priblíženie sa k originálu. Pozrime sa napríklad bližšie na pick-up na fotografiách. Pistáciový lak a klasická predná mriežka ako na tých najstarších kusoch sú voľbou na istotu, pri ktorej zaplesá srdce každého, pre koho je Defender viac než iné autá.  Tento kus využíva originálny zrepasovaný podvozok, ktorý je však mierne zvýšený a taktiež úplne nové sú brzdy. Väčšina dielov je zrepasovaných a istým spôsobom ho preto v očiach znalcov robia o to cennejším. Pod kapotou má inak známy, v Defenderoch často používaný, 2,4 litrový dízel Duratorq so 110 koňmi, ktorý k charakteru auta bohato postačuje. Prevodovka má päť manuálne radených stupňov.

Ak by vás takéto unikátne Defendery zaujímali, tak vedzte, že firma sídli v poľkej Wieliczke, známej okrem iného aj soľnými baňami. Ich prehliadka spojená s návštevou Land Serwisu pri káve a vyplnení objednávkového formulára je skvelý nápad na výlet 🙂

Zdroj/Source:lr.pl