Only in Russia – Zdokumentovaných 250 km/h v žiguláku!

Nestáva sa to často, že takéto lukratívne fotky preniknú na verejnosť. V tomto príbehu hrá hlavnú úlohu radar na meranie rýchlosti a notoricky známy luxusný tovar z východu, žigulák kombi, vlastným menom VAZ 2104.

VAZ 2104 mal v sérii výkon 55 kW, ak disponoval 1,5 litrovým motorom. Vyšší výkon mávali hlavne exporty do Fínska, kde bolo možné kúpiť verziu Turbo.

Na rýchlosť 249 km/h z rýchlostnej kamery však ani Turbo nestačí. Takže toto bude musieť byť iný žigulák! Sú tri verzie ako je možné, aby bola fotka možná.

Prvým je engine swap, výmena motora. Z tisícpäťstovky sa aj s použitím turba nedá dostať taká rýchlosť. Možno by sa podarila implementácia motorkového agregátu. Po vypitvaní a prehodení za 1300 cm3 z Hayabusy by to možno šlo.

Druhým scenárom môže byť Photoshop alebo iný editovací program. Lenže to je buď veľmi dobrá montáž, alebo to bude naozaj reálna fotka.

Treťou, najpravdepodobnejšou alternatívou je, že radar bol jednoducho kalibrovaný s odchýlkou 40 percent vodky.

Ak bol radar kalibrovaný, tak ako má a nejedná sa o úpravu, tak toto je jeden z najrýchlejších kombíkov vyrobených v Rusku a naviac so záhradkou na streche!