Land Rover Defender 100 Concept – India miestom znovuzrodenia legendy

K máloktorému autu pasujú slová ako ikona, kult či legenda viac než k Land Roveru Defender. Tento model je na trhu už dhé desaťročia a aj napriek tomu, že počas svojej životnej púte podstúpil mnohé facelifty či technické vylepšenia, jeho vzhľad sa nijako drasticky nezmenil.

Veci by sa však mali radikálne zmeniť v roku 2015, kedy má na trh prísť úplné nová verzia Defenderu. Červený koncept, ktorý vidíte na fotkách z práve prebiehajúceho autosalónu v Naí Dillí, by mal byť predzvesťou budúcej vizáže nového „Defu“. Treba však povedať, že jeho úplne prvé odhalenie prebehlo už minulý rok na autosalóne vo Frankfurte. Verzia, ktorá je prezentovaná v Indii, sa líši najmä ohnivočerveným lakom Firenze a bielou strechou.

Pod kapotou „novej legendy“ by mali pracovať 2,0 litrové motory,  spaľujúce buď benzín alebo naftu. Oba by mali mať aj možnosť fungovania v rámci režimu plug-in hybrid. Povedzme si otvorene, slová hybrid a Defender spolu nepôsobia príliš vábne, avšak konkurencia a požiadavky doby sú neúprosné a ak chce nový „Def“ na trhu uspieť, musí sa im prispôsobiť. Novinkou by mala byť aj osemstupňová automatická prevodovka.

Suma sumárum, nový Defender vyzerá ako veľmi zaujímavý stroj. Pre puristov a pravoverných offroadistov však zrejme jediným skutočným Defenderom zostane aj naďalej jeho klasický predchodca a pri príležitosti jeho odchodu vyronia nejednu slzu.