Ohromný Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary Edition

Jeep Wrangler je pojem, ktorý si to môže rovno rozdať s ikonami ako Land Rover Defender a Mercedes triedy G. Len prešiel mnohými modifikáciami, na rozdiel od dvoch ortodoxných konkurentov.

Na jar sa začne predávať nová verzia Rubicon 10th Anniversary Edition. Problémom je, že zatiaľ bola oznámená len v USA. Bude sa dať objednať s oboma dĺžkami karosérie, čiže ako dvojdverový Wrangler a aj ako štvordverový Wrangler Unlimited.

Pod prednú kapotu sa nasťahoval 3,6 litrový motor V6 Pentastar s výkonom 212 kW (285 k) a krútiacim momentom 352 Nm. To by bol asi v Európe základný kameň úrazu. V6 bude spolupracovať buď s manuálnou prevodovkou so šiestimi prevodovými stupňami, alebo s päťstupňovým automatom.

Podstatné na limitovanej edícii je presunutie elektrického uzamykania diferenciálov Tru-Loc a  náprav Dana 44 do základnej výbavy.

Rubicon je o pol palca vyššie nad zemou, v našich mierach to je 1,27 centimetra. Štandardne bude obutý do pneumatík BF Goodrich KM2 s rozmerom 265/70 R17 na čiernych diskoch Rubicon s leštenými časťami.

Do základnej výbavy sa tiež presunul softtop Premium Sunrider. Na prianie sa bude dať tento Wrangler objednať aj s trojdielnym čiernym hardtopom Freedom alebo hardtopom s farbou karosérie.

Čierne nárazníky, kapota Power Dome s dvoma náduchmi, Mopar čierna krytka nádrže a kryty zadných svetiel len dotvárajú celkový efekt. Vnútri bude červená koža a červené prešívanie na volante a stredovej konzole.

Vyzerá naozaj dobre, najmä bez dvier. A promo fotky priam lákajú na nejaký poriadny výlet! Galériu vrelo odporúčame.