AC Schnitzer sa pustil do M 135i

Výkon 320 koní na zadnej náprave hatchbacku asi príde nízky skutočne málokomu. Avšak, našli sa aj takí, a to konkrétne vo firme AC Schnitzer.

Rozhodli sa totiž, že sériový výkon 235kW/320 koní a 450Nm, ktorým disponuje sériové BMW M 135i nie je dostatočný a je ho potreba aspoň mierne zvýšiť. Výsledkom ich snahy je nárast o 40 koní a výsledná hodnota 265kW/360 koní. Spoľahlivý recept na zhorené zadné pneumatky!

M 135i sa vďaka kratším pružinám ešte mierne priblíži k povrchu zemskému. K dispozícii je aj viacero diskov kolies, ktorých rozmer sa pohybuje od 20 palcov vyššie. Aby bolo výkonnejší motor aj lepšie počuť, je tu výfukový systém s príznačným pomenovaním „Racing“. Exteriér je ešte možné doladiť predným spolierom s lipom, strešným spoilerom čí pásmi.

Úpravy interiéru sú veľmi triezve, neočakávajte teda žiadne výstrednosti. Ich súčasťou sú rôzne druhy hlavíc radiacej páky a rukoväte ručnej brzdy v hliníkovom či koženom prevedení. Jedna z možností naviac ponúka digitálny ukazovateľ zaradeného rýchlostného stupňa. Čo sa interiéru týka, jeho možnosti personalizácie končia pri koberčekoch a hliníkovej opierke nohy.