Ohliadnutie za autosalónom v Bratislave (2017)

Už dávnejšie sme tvrdili, že autosalónu v Bratislave rastie úroveň. A vyzerá to tak, že ani tento rok to nebolo inak. Úroveň rastie, ale výstavisko sa nafúknuť nedá a niektoré automobilky akciu ignorujú. Majú svoje dôvody a my ich chápeme. Tie, ktoré sa podujali vystavovať sú však v lepšej forme ako kedykoľvek doteraz. Dokonca niektoré autá mali európsku premiéru. Teraz sa pozrieme na automobilky, ktoré boli na autosalóne a ich modely môžete nájsť aj v sekcii testy.

Renault

Renault mal v expozícii najmä nový Koleos. SUV s tvarmi zo súčasnej dizajnovej línie je neprehliadnuteľné. Dokonca stojí toľko, čo rovnako vybavený Talisman. Jeho najväčšou nevýhodou zjavne bude prevodovka CVT miesto dvojspojky zo sedanu. Ale manuálu to neubližuje. Okrem neho ste mohli vidieť aj inovovaný Captur a tiež elektrický Zoe s dojazdom až 400 kilometrov, ale to záleží od verzie.

Audi

Štyri kruhy mali všetko, čo je v ponuke. Akiste najviac pútal model RS7. Veď kto by také nechcel mať aspoň raz v rukách. V tieni trochu stál model Q5, ale aj Q2. Prekvapivo výborne vyzerá A4 Allroad s bielou farbou kontrastujúcou s plastovým lemovaním.

BMW a Mini

BMW konečne na Slovensku uviedlo a predáva modely s označením i. Môžete si tak kúpiť ako i3, tak i8. Ani jeden z modelov na place nechýbal. Najväčšou hviezdou bol podľa nás kombík s číslom 5. Mini ukázalo Countryman JCW. Ale okolo neho sa stále niekto motal, tak nie je na fotke.

Citroën

Francúzskeho výrobcu vozidiel v rámci autosalónu reprezentoval, v prvom rade, nový sedan C-Elyseé. Teda nie úplne nový, ale inovovaný, hlavne v prednej časti. Na ploche Citroën ukázal aj obmedzenú sériu Spacetoureru s označením Sagan Academy. Kdesi sme čítali, že práve hostesky v tomto stánku boli najkrajšie.

Dacia

Najnovšími prírastkami v ponuke sú verzie Outdoor. Z nich zažiarilo Sandero a Duster stál na štýlovom podklade z dreva a kamenia.

Ford

O novinkách Fordu sme už písali. A presne to, čo na akcii sľúbil aj splnil. Focus ST-line, Kuga ST-line, žltý Mustang a pár ďalších boli síce výraznými prvkami, ale najviac by mal všetkých zaujímať naozaj nový Ford Fiesta. Nová Fiesta pozná aj svoje ceny. Začína na 11 190 eurách za trojdverák s motorom 1,1 Ti-VCT s 52 kW (70 k).

Honda

Na tradičnom mieste bola aj Honda. V expozícii najviac pútal pozornosť model NSX, ktorý bol ale ohradený a na červenom koberci. Práve červený koberec pomohol bielej karosérii vyniknúť. Zatienil všetko ostatné a to Honda odprezentovala aj premiéru sedanu Civic.

Hyundai

V tradične kvalitne spracovanom segmente Hyundaiu sa ukázal najmä nový i30 kombi. Patrí medzi najkrajšie kombi v triede. Ale nebol jedinou novinkou. Mohli ste tiež vidieť aj Ioniq PHEV, ktorý sa pripojí k normálnemu Hybridu a Elektromobilu. Priamo v hale však nebola ďalšia novinka, úžitkový H350. Ten sa už predával všelikde, ale až teraz sa dostáva na slovenský trh.

Mercedes-Benz

Hviezda v znaku a AMG GT C. Okolo roadsteru neprešiel jeden človek, ktorý by mu nevenoval aspoň jeden pohľad. Menej sa ich pristavilo pri ďalšom šialenom kuse, E63 S 4Matic. A ešte menej asi fascinovala európska premiéra inovovanej triedy S.

Nissan

Popri autosalóne prebiehala aj novinárska predstavovacia akcia Nissanu Micra. Jeden kus bol v Inchebe, ďalšie na Tyršovom. Martin o jazde a predstavení napísal aj report. Takže na autosalóne sa viac vynímalo biele GT-R.

Peugeot

Aj keď to vyzeralo, že Peugeot nemal výraznú novinku, opak bol pravdou. Tá 3008mička bola predsa omnoho väčšia. Jasné, veď to bola 5008mička. Pekne zapadá do portfólia crossoverov a ponúkne viac miesta ako 3008.

Škoda

Asi najviac noviniek doviezla do Bratislavy Škoda. Okrem Kodiaqu Scout to boli najmä inovované verzie Rapidu a Citigo. Červenou farbou však pútala aj Octavia RS. Práve na RS sa štvorsvetlová vizáž naozaj hodí.

Toyota a Lexus

Japonský stánok bol alternatívny prezentovanými pohonmi. Prius ako PHEV (Plug-In Hybrid Electric Vehicle) vyzerá omnoho lepšie ako bežný hybrid. Ale šokujúcejším vozidlom je vodíkový model Mirai. Lexus mal toho viac, len každému najviac vyrazil dych model LC a aj sedan LS.

Volkswagen

VW mal v stánku tiež všeličo. A dokonca aj Arteon. Len v zlej bielej farbe. Je nevýrazná a na také fajnové tvary sa predsa hodí niečo iné, niečo zaujímavejšie. Červená? Žltá? Ale najväčšou hviezdou, čo sa týka rozmerov bol samozrejme nový Crafter. Nový Crafter so znudenou hosteskou.

Alfa Romeo a Fiat

Talianske automobilky priviezol tradične Auto Impex. Dobre, Alfu možno nie, ale aj tak. Mohli ste vidieť naozaj úžasné SUV Stelvio, ale aj Giuliu QV a dokonca aj Fiat 124 Spider. Vedeli by sme si vybrať.

Ostatné

Z ostatných predstavovaných modelov treba spomenúť Suzuki s Ignisom a Swiftom, ale hlavne Land Rover s Velarom. Opel odprezentoval Insigniu aj ako kombi a Vivaro Sport. V expozícii Todosu ste mohli vidieť Cadillac a Corvette. A nesmieme zabudnúť ani na Mazdu MX-5 RF s pevnou sklápacou strechou.