Ford ukázal hviezdy bratislavskej autosalónovej expozície

Týždeň pred autosalónom sme boli pozvaní aj na statickú prezentáciu značky Ford v showroome Summit Motors Bratislava. Voľba ísť sem bola u mňa jasná a tak nám v redakcii odpadlo rozhodovanie kto z nás pôjde kam, Jozef šiel do hlavného mesta deň na to. Naviac na poslednú chvíľu chýbal fotograf, tak som sadol do auta o niečo skôr a vďaka tomu som mal všetky novinky chvíľu len pre seba. Podarilo sa mi nahliadnuť aj do interiéru novej Fiesty. Návštevníkov salónu to čaká netradičným spôsobom, pomocou okuliarov virtuálnej reality.

Okrem nej budete môcť na ploche vidieť nový Focus a Kugu STline, či Mustang kabriolet. Autá majú naozaj krásne farby a tak ich určite neprehliadnete. Expozícia Transitov bude po prvýkrát na vonkajšej ploche.

Focus STline

Nie každý má v sebe nahromadenej toľko agresie, aby zvládol 250 koní verzie ST a o RSku ani nehovoríme. Niekto sa chce len tak občas ostrejšie previezť v pár zákrutách. Niečo medzi by mala byť nová verzia obsahujúca nielen dravejší vonkajší vzhľad, červenú farbu a veľké kolesá, ale aj tuhšie ladený podvozok. Tento konkrétny kus je napríklad naftový a možno si o ňom u nás prečítate.

Kuga STline

Červená farba aj na plastových prahoch auta a čierne doplnky vyzerajú super, interiér so športovými sedačkami tak isto, no je to nutné? Trh si to žiada a tak na nejaký off-road balík musíme zabudnúť. Svetlá výška je znížená o 10 mm a nápravy dostali tuhšie prvky, čo sa určite pozitívne odrazí na jazde. Motor si viete vybrať ktorýkoľvek, no najsilnejšia verzia bude 2,0 TDCI s výkonom 180 koní.

Nová Fiesta

Každý si hneď všimne, že auto má nový vzhľad a guľatejšie tvary.  Svetlá dostali pekné LED denné svietenie a už sa bude dať objednať aj s veľkou sklenou strechou. Nový je aj interiér v ktorom je najvýraznejšou zmenou inak umiestnený stredový displej oproti ostatným modelom značky a celkový nový vzhľad všetkých prvkov ovládania. Prvé kusy začnú jazdiť po našich cestách niekedy koncom tohto roka.

Ford Mustang 5,0 V8 Convertible

V žltej farbe je to rozhodne najlepší Mustang na leto. Jasné, Focus RS môže byť podstatne zábavnejší, ale previezť sa s otvorenou strechou niekde pri mori, alebo aspoň pri Šírave, a počúvať zvuk V8 musí byť nezabudnuteľné. Kožené sedačky budú síce páliť, no to sa dá vyriešiť parkovaním v tieni. To auto jednoducho vyžaruje zo seba ten americký štýl a podstatu jeho vzniku.

Ford Edge Sport

Ford ukáže aj Edge Sport, len s tým sme už aj jazdili. Síce nie v teste, ale na pár kilometrov sme ho skúsili na tripe na Vígľašský zámok. Na našom trhu sa celkom uchytil a dá sa už častejšie stretnúť na ceste.

Kto by si rád aj trochu zajazdil, môže niekde medzi autami pohľadať herné konzoly xbox a vyskúšať si Focus RS alebo Mustang na trati, za volantom hernej sedačky.