Obor Mercedes-Benz GL už oficiálne!

A máme ho reálne vonku. Mercedes-Benz GL absolvoval svoj debut na autosalóne v New Yorku. Je jasné, že je veľký. To bolo zrejmé už pár dní dozadu, keď unikli prvé fotky. Ale teraz už vieme, ako veľký.

Dĺžka je v porovnaní s bežnými autami celkom drastických 5,12 metra. Tým sa dostáva do sekcie dodávkových rozmerov. Šírka nič nestráca so svojimi dvoma metrami a 14 centimetrami. Aby bolo dielo dokonalé, tak výška bude jedným z poznávacích prvkov na plných parkoviskách. Je 1,85 metra. Korunu celým rozmerom dáva rázvor 3,07 metra.

Collision Prevention Assist, Attention Assist, Crosswind Stabilization, Central COMAND controller, Electromechanical steering, Direct-injection, twin-turbo a mnohé ďalšie sú názvy, ktoré v aute môžete nájsť. A to nie je všetko, dupla názvov prichádza s pojmami Multi-color Ambient Lighting, Parktronic with Active Parking Assist, Active Curve System, On- and Off-Road Package, Surround View Camera, Driver Assistance Package, Adaptive Highbeam Assist, Power EASY-ENTRY.

Vyzerá to ako veľa a všeličoho, ale každá jedna skratka má slúžiť lepšiemu pocitu vodiča a cestujúcich, prípadne ich lepšej bezpečnosti.

Tým, že auto bolo predstavené v slávnej US and A, tak prím hrajú benzínové motory. Osemvalcové budú verzie GL 450 a GL 550. Štyristopäťdesiatka odovzdá 266 kW (362 k) a 550 Nm. Silnejšie GL 550 vyprodukuje 315 kW (429 k) a 700 Nm.

Jediná naftová alternatíva v Severnej Amerike bude mať názov GL 350 BlueTEC a ponúkne 176 kW (240 k) a 620 Nm. V USA sa začne predaj už túto jeseň, avšak Európa si počká až na začiatok roku 2013.