Nový Renault Twingo hrabe zadnými

Renault predstavil po twittrovom odhaľovaní novú generáciu modelu Twingo. A hneď na fotkách je jasné, že bude presne tým, čo sa po anglicky označuje ako cute, čiže roztomilý. Na druhú stranu sa snaží tváriť drsnejšie, avšak len veľmi jemne.

Nové Twingo disponuje pri modeloch Renault posledných rokov jednou zaujímavosťou. Kým BMW predstavuje auto s pohonom predných kolies, Renault vsadil na zadok. Takže sumarizácia hovorí o piatich dverách a dokonca aj motore vzadu. Nápad určite vznikol v spolupráci so Smartom, vypomáhajúcim pri vývoji.

Okrem klasickej pevnej strechy Twingo ponúkne aj možnosť nasadenia látkovej skladacej, ako to malo už prvé Twingo v deväťdesiatych rokoch.

Renault oznámil, že inšpiráciou bol model 5 Turbo, čo sa s ohľadom na umiestnenie motora a pohon kolies dá akceptovať. Roztomilé auto bude mať aj prepĺňanie, pretože, aj keď automobilka neoznámila, ktoré motory ho budú poháňať, my sme si stopercentne istí, že zadné kolesá bude poháňať aj niektorá verzia trojvalca 0,9T. Očakáva sa aj verzia RS. A keďže ešte Twingo, ktoré bolo pred týmto malo 1,6-litrový motor s výkonom 98 kW (133 k), tak toto by sa mohlo pýšiť hodnotou okolo 110 kW, predpokladateľne z 1,2 TCe, ale nechajme sa prekvapiť. Určite s ním bude zábava, Renault zábavné autá jednoducho vie!

Interiér Renault odhalí až v Ženeve na oficiálnom debute, ktorý samozrejme bude nasledovať aj dostupnosť v predajniach.