Hyundai H350 je vonku

Náčrty novej dodávky od Hyundaiu s označením H350 naznačovali dynamiku a tiež ukazovali obrovské disky kolies. Každý vtedy vedel, že realita bude omnoho kozervatívnejšia a tie dvadsiatky tam určite nebudú.

Ale pri pohľade na nového bojovníka s Transitom, Crafterom, Masterom, Sprinterom, či trojičkami Ducato, Boxer, Jumper je jasné, že patrí medzi to krajšie, čo na trhu bude. Vpredu je v prvom rade jasná šesťuholníková predná maska a svetlá s integrovaným LED denným svietením.

Ostatné časti sú také dodávkovské. Na boku konštruktéri nezabudli na posuvné dvere, vzadu na dvojkrídle, tak ako to má byť. Platforma H350 umožňuje okrem normálneho vanu aj prestavbu na bus, či karosovateľný podvozok.

Pozitívny je aj pohľad na interiér. Multifunkčný volant, klimatizácia a možnosť androidového systému s 3D navigáciou sú fajn, ale vodič aj spolujazdci určite skôr ocenia na oko veľký vnútorný priestor. A tiež aj to, že tvary prístrojovej dosky sú jednoduché a nadčasové.

Pod prednou kapotou sa budú striedať dve verzie motora 2,5 CRDi so štyrmi valcami. Tá slabšia ponúkne 110 kW (150 k) a 373 Nm, kým silnejšia 125 kW (170 k) a 422 Nm. Oba sú spojené so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. To, na ktoré auto chce zaútočiť naznačuje pohon zadnej nápravy. Dá sa predpokladať, že cena nebude na úrovni francúzsko-talianskeho tria, ale skôr bude bližšie pri Transite, ale bude nižšia ako pri Sprinteri.

Viac obrázkov interiéru aj busu nájdete na stránkach Hyundai TU