Nové MPV pre JDM

To, že Japonci sú aj v oblasti áut úplne inde je zrejmé už pár rokov. A preto sa ani niektoré modely neodvážia prekročiť hranice, respektíve moria okolo štátu. Japonská Toyota pre JDM, čiže japonský domáci trh, pripravila dve nové multifunkčné vozidlá.

Jeden z nich dostal meno Noah. To isté sa z biblických príbehov prekladá ako Noe. Ten predsa postavil obrovskú jachtu na ktorej zachránil dva kusy z každého druhu zvierat a všetko ostatné sa utopilo, lebo to proste bolo tak. Toyota Noah nebude korábom, ktorý by zachránil toľké húfy. Jedine, že by ostávali iba tri páry zvierat so vzrastom človeka. Celkovo má totiž iba 8 miest. Slovo iba je použité v porovnaní s obrovskou loďou. Druhý model je Voxy a jediný výraznejší rozdiel je iná maska. Nič zásadné sa nezmenilo.

Benzínové a hybridné ústrojenstvá sú spojené buď s CVT, alebo so SuperCVT-i, čo je niečo ako CVT, ale večer sa vyskočí z auta, prezlečie sa v telefónnej búdke do obleku Toyoty Supra a ide zachrániť automobilový ekvivalent Louis Laineovej.

Toyota Noah

Toyota Voxy