Jeep pridal modelom výšku

Jeep pod vedením Fiatu kvitne ako kvety na jarnej lúke. Po novom pripravil nové verzie hneď troch modelov. V zásade tých najdôležitejších, Altitude je dostupná pre Cherokee, Grand Cherokee a aj ortodoxný Wrangler.

Najnovší Cherokee Altitude dostal výzor neviditeľných bojových stíhačiek s čiernymi lesklými otvormi na prednej maske. Rovnakú farbu použili maliari aj na strešné nosiče. A čierny interiér a čierne disky už len dorážajú temnú tému auta. Vonkajšia farba ostatných dielov môže byť čierna, biela, strieborná a šedá.

Väčší Grand Cherokee Altitude dostal platinovú farbu miesto chrómu na maske, lesklé čierne detaily a takisto čierne dvadsiatky kolesá. Grandu sa zlepšila výbava, ale zaujímavé je, že ho výrobca dodáva iba s motorom Pentastar 3,6 V6 s 216 kW (290 k) a 352 Nm. Osemstupňový automat a pohon všetkých kolies zostali našťastie nedotknuté.

Wrangler Altitude má matnú čiernu masku a znova lesklé čierne detaily. Rovnaká farba je aj na 18-palcových zliatinových diskoch. Čierna nálada pokračuje aj vnútri.

Ceny modelov začínajú na 24 995 dolároch za Cherokee, 35 290 za Grand Cherokee, 31 595 za Wrangler a 35 395 za Wrangler Unlimited. Prepočítavať to nemá cenu, lebo modely Altitude sú zatiaľ určené iba pre severnú Ameriku.