Nové kupé triedy E nemá stredový stĺpik

Mercedes oficálne ukázal ako bude vyzerať nová verzia triedy E. Po sedane a kombi nasleduje kupé a bude jednoducho elegantné. Ak ste si zvykli na podobný styling a len zmenu veľkostí, tak je pre vás dobrá správa. Nové Éčko kupé naozaj čerpá veľa z modelov C a S, tiež vo verzii kupé.

Oficiálne sa naživo predstaví E kupé až v januári na autosalóne v Detroite, ale po úniku obrázkov pustil tie oficiálne Mercedes do vôd internetu už teraz. Úprimne, možno je ešte krajšie ako C kupé a aj S kupé. Predok nadväzuje na ostatné verzie a ponúka MultiBeam LEDky upravujúce lúč podľa potreby a zadná časť zase svieti horizontálne rozloženými svetlami, podobne ako ostatné kupé automobilky.

Trieda E kupé nebude mať druhý stĺpik karosérie. To znamená, že všetku pevnosť karosérie musí zabezpečiť prvý a posledný stĺpik. V ponuke bude samozrejme aj možnosť priplatiť za balík AMG exteriérového vzhľadu.

Interiér je takmer rovnaký ako v sedane a jediné, čo sa asi zmení na displejoch je náhľad na karosériu v niektorých sekciách menu. Sedadá sú však športovejšie a na zadných je výrazne menej miesta, ale to musíte čakať. Veď sa nepozeráte na kombi.

Pod kapotou bude ako najslabší článok nový naftový dvojliter s označením E220d a výkonom 143 kW (194 k). Benzínový základ E200 ponúkne 135 kW (184 k). Rovnako dvojliter bude v E300, ale výkon bude mať až 180 kW (245 k). Zatiaľ vrcholom bude E400 s pohonom 4Matic a výkonom 245 kW (333 k). Na to najlepšie v ponuke si treba počkať. E43 AMG zrazu dáva úplne dokonalý zmysel s karosériou kupé.