Nová Fiesta sa už vyrába!

Ford včera (12.11.2012) spustil výrobu novej Fiesty. No, novej, modernizovanej. Tvarmi sa priblížila astonovskému štýlu, s ktorým prišlo nové Mondeo.

Okrem dizajnu sa zmenili pribudli aj nové technológie. Prvýkrát sa v Európe dostane do ponuky aj systém Ford MyKey, ktorý umožní rodičom kontrolovať svoje deti a prinútiť ich jazdiť bezpečne. Prostredníctvom neho sa dá obmedziť maximálna rýchlosť, spôsobuje výraznejšie pípanie v prípade nezapnutia bezpečnostných pásov a limituje aj maximálnu hlasitosť rádia. Takže 80 km/h a rádio vypnuté, tínedžera nech aj rozhodí, ak má zákerných rodičov.

Do výbavy pribudlo aj hlasom ovládané komunikačné rozhranie SYNC. Plus ešte prichádza aj Active City Stop, čo hovorí skoro samo za seba. Pomáha prechádzať kolíziám v malých rýchlostiach. Aby toho nebolo málo, tak SYNC Emergency Assist, v prípade, že sa predsa niečo stane, spojí cestujúcich s miestnou záchrannou zložkou.

Nové auto pýta nové motory. Nasadenie litrového EcoBoostu je tak logickým krokom. Podľa informácií časom pribudne aj jeho atmosférická verzia. Fiesta sa nezaobíde ani bez úspornej verzie ECOnetic s 1,6 litrovým naftovým motorom a emisiami CO2 iba 87 gramov na kilometer.