Nissan Pathfinder z facebooku

Nissan zvolil zaujímavý kanál na ukážku nového Pathfinderu. Spravil jednoducho album na facebooku. Koniec dohadom, koniec špekuláciám o vzhľade. Jednoznačne vyzerá civilizovanejšie ako predchodca, ktorý výzorom evokoval poriadneho zálesáka a ťažký off-road.

Ak si myslíte, že ste to už niekde videli, tak máte pravdu. Auto vyzerá skoro ako koncept z Detroitu tento rok. Off-roadové ambície kazí aj nový princíp konštrukcie. Už to nebude karoséria pripnutá na rám, ale samonosná. To mnohých sklame, ale auto sa stalo takým crossoverom.

V porovnaní s detroitským konceptom pribudli plastové ochranné časti nárazníkov a prahov. Určité odkazy na súčasnú generáciu sa nájsť dajú, ale auto je posunuté dizajnovo do súčasného trendu automobilky.

Existuje predpoklad, že interiér bude z konceptu. V USA sa pod kapotu dostane samozrejme motor V6 na benzín. Nissan sa chystá použiť skútrovú prevodovku CVT. Ak nedostanú rozum a nedajú tam normálny plnohodnotný automat. Európa sa dočká naftovej jednotky s manuálom.

Toľko k Pathfinderu, ale otáznik visí nad Navarou, na ktorej bol pôvodný PaFi postavený.