Nissan nahradzuje nepeknú Tiidu Pulsarom

Nissan mal jednu slabinu v portfóliu. Bol ňou model Tiida. A mal problémy kvôli tomu ako vyzeral. Ako by sa to dalo povedať… Nebol úplne ohyzdný, ale bol nijaký a trochu disproporčný, bez urážky samozrejme. Mohol byť akokoľvek dobrý, ale veľa ľudí odradil práve vzhľad.

Nový päťdverový hatchback s názvom Pulsar sa do predaja dostane už na jeseň a vyzerá tak, že by mohol mať omnoho väčší úspech. Mal by zaútočiť na pozície Golfov a Focusov. Na to používa styling známy z ľahkých SUV modelov Qashqai, či X-Trail. S dĺžkou 4385 milimetrov nebude patriť medzi najväčšie autá segmentu. To tiež znamená, že sa s ním bude relatívne ľahko manévrovať. Podľa slov Nissanu bude mať vďaka rázvoru 2700 milimetrov najväčší priestor na nohy a ramená v zadnej časti v rámci triedy. Ak by sme mali hodnotiť tvary Pulsaru, tak by obstál vynikajúco.

Na pohon automobilka siahne do ponuky aliancie s Renaultom a tak ponúkne 1,2 DIG-T s výkonom 85 kW (115 k). Silnejšou alternatívou bude 1,6 DIG-T, použitý aj v Juke, dosahujúci 140 kW (190 k). To už znie skoro ako hothatch. Úspornejšou naftovou alternatívou bude 1,5 dCi s výkonom 81 kW (110 k) a 260 Nm. Ten púšťa len 95 gramov CO2 každý kilometer. Všetky motory budú štandardne kombinované s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Pri silnejšom benzíne bude možnosť použitia skútrového variátoru CVT.