Facelift Chevroletu Aveo sa predviedol v Číne

Americká značka s kórejskou odnožou má v Európe trochu problémy. Alebo inak, nie sú to úplne problémy, ale skôr nenaplnené plány. Preto sa netreba čudovať, že facelift malého sedanu predviedol v Číne.

Okrem nedobrého povedomia o značke zdedenej vo veľkej miere po vozidlách s logom Daewoo sa kórejskému Chevroletu nedarí presadiť aj kvôli silnej konkurencii. Veď Aveu konkuruje okrem iného Citroën C-Elyseé, či Peugeot 301. A o Cruze a jeho konkurencii sa neoplatí ani písať. V kategórii Testy hore nájdete hneď niekoľko klincov do rakvy.

Akosi sa to zvrhlo. Späť k modernizovanému Aveu. Čínska verzia auta dostala novú tvár odvodenú od čínskej verzie väčšieho Cruze. Podľa nás sa podobá na, znova čínsku verziu, Citroën DS5LS. Okrem prednej časti samozrejme zmenil aj zadný nárazník, po novom s imitáciou difúzora a ešte pribudli aj nové zliatinové disky. Je veľká pravdepodobnosť, že takto modernizované Aveo sa postupne dostane aj do Európy a USA.

V nateraz domácej Číne ho vyrába spoločný podnik Shanghai General Motors a stojí od 81 800 do 114 800 čínskych juanov. Facelift hatchbacku sa má zjaviť onedlho. My jeho premiéru tipujeme na sever Ameriky.