Nismo odhalilo modernizovaný Nissan 370Z

To, čo Nissan avizoval jemným náznakom sa stalo realitou. Nismo predstavilo model Nissan 370Z pod svojou taktovkou pre rok 2015. Ak by ste náhodou nevedeli, čo znamená Nismo, tak to je Nissan Motorsport, čo veľa hovorí o aute samotnom.

Novú verziu ukázalo Nismo na festivale ZdayZ v Severnej Karolíne v USA. Na prvý pohľad vyzerá agresívnejšie a dáva svoje schopnosti najavo priamejšie ako verzia s pôvodným tvarom nárazníka. Predná časť viac pripomína posledné GT-R. Získala LED denné svetlá a červené prvky na spodnej časti nárazníka. Zmenou a pridaním červenej prešli aj prahy a nový tvar majú aj disky s priemerom 19 palcov.

Vnútro s kombináciou kože a alcantary sa nezmenilo a Nissan ani z auta nespravil osekanú športovú verziu. To znamená, že má stále dostatočnú výbavu.

Pod prednou kapotou je naďalej motor V6 s objemom 3,7 litra a výkonom 261 kW (350 k). Krútiaci moment 374 Nm zostal tiež bez zmeny. Tak isto ako základná šesťstupňová prevodovka s manuálnym radením a automatickým medziplynom. Novinkou bude možnosť konfigurácie automatickej sedemstupňovej prevodovky.

Len tak pomimo, všimnite si, ako Nissan zakryl sponzorov z pretekárskeho špeciálu na fotke. Trochu trapas, či nie?