Navštívili sme zraz Porsche na Bratislavskom hrade

Poslednú augustovú sobotu sa oplatilo navštíviť Bratislavský hrad. Domáci, aj turisti ho poznajú určite veľmi dobre, ale tentokrát bola návšteva oveľa zaujímavejšia ako kedykoľvek predtým. Nemyslíme tým teraz novú hradnú záhradu, ale stretnutie majiteľov a fanúšikov značky Porsche.

Organizátorom sa podarilo na hrad prilákať majiteľov rôznych generácií tejto obľúbenej značky. Fanúšikovia si tak mohli pozrieť veľmi zaujímavé modely ako 911 GT3 RS alebo 911R, ale aj nádherné veterány. Každý si ich mohol zblízka poobzerať, majitelia sa o svojich miláčikoch veľmi radi a ochotne rozprávali. Na celej akcii vládla veľmi príjemná a priateľská atmosféra.

Počasie vyšlo na výbornú, preto každý, kto prišiel na túto akciu pozrieť musel byť nadmieru spokojný. Finálna spanilá jazda cez Bratislavu musela byť pre všetkých zúčastnených veľkým zážitkom. Presúvať sa v kolóne takýchto krásnych áut musí zanechať nezabudnuteľné spomienky.

Pre niekoho mohlo byť sklamaním, že na akciu neprišli ukázať svojich miláčikov aj majitelia GT alebo 918, ktoré sa raz za čas objavia pred niektorým hotelom, či nákupným centrom. Trochu sme očakávali, že ich majitelia prídu ako fanúšikovia podporiť túto skvelú komunitu nadšencov. Sme si ale istí, že tí čo prišli v sobotu na hrad vyvetrať svoje Porsche nie sú namyslení kaviarenskí frajeri, ale skutoční nadšenci, ktorí svoje naleštené auta milujú a nemajú ich na predvádzanie, ale pre svoje vlastné potešenie.